HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.07.2019r.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 87 lat mieszkanka ul. Jana Pawła II śp. + Genowefa  BARANOWSKA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 64 lat mieszkaniec ul. Zielonej  śp. + Zbigniew  PIELASA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMUDAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….
  w wieku 47 lat mieszkaniec Osiedla Leśnego  śp. + Mariusz  GÓRA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMUDAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. W naszym Szpitalu w Kostrzynie została otwarta poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych. Pacjenci mogą bezpłatnie i bez skierowań liczyć na porady lekarskie, pomoc psychologa i psychoterapeuty.

 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Szczegółowych informacji udzielają księża lub Rektorat Seminarium w Paradyżu.

 4. Trwają wakacje - pamiętajmy o naszej chrześcijańskiej postawie, o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. oraz o godnym a nie „swobodnym” ubiorze podczas udziału we Mszy św. i w czasie zwiedzania zabytkowych obiektów sakralnych. Prosimy rodziców, aby dzieciom wyjeżdżającym na kolonie lub obozy - przekazali pisma do wychowawców z prośbą o umożliwienie im działu w niedzielnej Mszy św.

 5. Zakończyliśmy akcję zbiórki elektro-złomu AGD i RTV, jutro rano nastąpi ich odbiór i  przewiezienie na recykling. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w tej akcji.

 6. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel i jednocześnie 16. dzień miesiąca - w kościele parafialnym o godz. 18.00  Msza św. w intencji Ojczyzny, adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec za Ojczyznę - zakończenie o godz. 19.30.

 7. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza św.

 8. W okresie wakacyjnym w każdy piątek w naszym kościele parafialnym odbywa się cotygodniowa, wieczorna adoracja z okazją do spowiedzi do godz. 19.00.

 9. W dniach od 3 do 10 września nasza parafia organizuje drugi turnus wypoczynkowy w Międzyzdrojach - dla emerytów, rencistów oraz dla wszystkich chętnych. Informacje i zgłoszenia na wyjazd - po Mszy Świętej w zakrystii, w biurze parafialnym lub bezpośrednio u ks. proboszcza. Osoby, które zapisały się na pierwszy turnus mogą zamienić swój termin na drugi turnus.


OSIEDLE DRZEWICE

1.  W środę i w piątek nie ma Mszy św.