HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE|
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.10.2018r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
  w wieku lat 87 mieszkaniec  ul. Orła Białego  śp. + Antoni  ŻYLEWSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Informujemy wszystkich o zagrożeniu zabawą w pogańskie Halloween, które jest powiązane z okultyzmem i stara się zniekształcać postrzeganie prawdy o świecie nadprzyrodzonym i prowokuje  ludzi do przekroczenia bardzo niebezpiecznej granicy. Chrześcijańskie wyznania: katolicy, prawosławni i protestanci - bezwzględnie sprzeciwiają się wszystkiemu co się wiąże z Halloween.

 3. Zachęcamy wiernych do troski o nasz kościół parafialny. Konserwacji wymaga krzyż stojący przy wejściu do świątyni. Panów chętnych do renowacji - zapraszamy po  Mszy Św. do zakrystii.

 4. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ks. Biskupa.

 5. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie i planowane prace remontowe w naszym kościele. Szczególnie zachęcamy do składania ofiar w kopertach, przeznaczonych  dla naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie - Paradyżu, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar diecezjan. Koperty przeznaczone na ofiary znajdują się przy wyjściu z kościoła.  Za każdy gest zrozumienia i troski, dobroci i złożonej na ten cel ofiary - serdeczne Bóg zapłać !

 6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą Św. składamy kartki z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza Św.

 7. W piątek w naszym kościele parafialnym po Mszy Św. wieczornej odbywa się prywatna adoracja  Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 20.00.

 8. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie - także i dziś o godz. 17.15.

 9. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.  A w naszej parafii gościmy kapłana o. Tomasza ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej z Gorzowa, który wygłosił kazanie.  Za chwilę po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia kalendarzy Ojców Oblatów jako wsparcie ich ciężkiej pracy na misjach.

 10. W dniu 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu w Drzewicach Msza Św. o godz. 9.30.  Na cmentarzu komunalnym w Kostrzynie przy ul. Sportowej Msza Św. o godz. 12.00. i po niej procesja z modlitwą za zmarłych.

 11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszym bliskim zmarłym możemy pomagać przez: modlitwę, Komunię św., Mszę św. za zmarłych, wypominki oraz zyskiwanie odpustów za zmarłych.  Zachęcamy do listopadowej pamięci w modlitwie za naszych zmarłych. Przez wiele lat Twego życia …odeszło - tylu dobrych ludzi, którym nie zdążyłeś powiedzieć po ludzku -  dziękuję.  Nauczyciele, wychowawcy, dobroczyńcy, obrońcy  Ojczyzny, sąsiedzi, koledzy i koleżanki ze szkoły, studiów czy z pracy, kapłani, ludzie których znałeś i wielu innych. Może Twój dar listopadowej modlitwy za zmarłych wspomnianych imiennie będzie właśnie wdzięcznością za ich cząstkę życia, które pozostawili w Tobie. Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki. Imiona zmarłych wpisujemy czytelnie w pierwszym przypadku.


  OSIEDLE  DRZEWICE

  1.  Różaniec w naszym kościele w Drzewicach codziennie o godz. 16.30.
  2.  Msza Św. w środę i w piątek o godz. 17.00.