HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019r.


 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
  w wieku 58 lat mieszkaniec  ul. Orła Białego   śp. +  Wiesław NOWACKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…

 2. W naszej Parafii można zaprenumerować prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki „Nasza Arka”  lub  „Cuda i Łaski Boże”. Informacje i zapisy na prenumeratę czasopism - po Mszy Św. w zakrystii.

 3. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym za ubiegły rok możemy podarować 1% podatku
  na Caritas naszej diecezji. Informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 4. W środę po Mszy wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. Następnie w tych intencjach odprawiana jest Msza Św.

 5. W piątek w kościele parafialnym po Mszy wieczornej cotygodniowa, prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 20.00.

 6. Chrzty w naszej parafii odbywają się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Obowiązujące, nowe zasady prawa diecezjalnego związane z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego są dostępne w gablocie w wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędą się 22 lutego czyli w najbliższy piątek o godz. 19.00. w salce na plebanii. Nauki przed chrztem można odbyć wcześniej z dużym czasowym wyprzedzeniem, otrzymując stosowne zaświadczenie o ich ukończeniu.

 7. W miesiącu marcu rozpocznie się wybranych parafiach naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego -  patrona mężczyzn. W dniu 7 marca ( czwartek ) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Kalisza na przekazanie obrazu i rozpoczęcie peregrynacji. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy do udziału w tej autokarowej pielgrzymce do Kalisza. Wyjazd jest jednodniowy - zapisy na wyjazd w zakrystii.

OSIEDLE  DRZEWICE

1.  Msza Św. w środę i w piątek o godz. 17.00.