HomeAktualnościOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19.05.2019r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 67 lat mieszkanka ul.  Niepodległości  śp. +  Joanna  MECH.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 59 lat mieszkaniec ul.  Drzewnej  śp. +  Stanisław  WARCHOŁ.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 89 lat mieszkaniec  Domu Seniora  śp. +  Edward  TOMAŃSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 93 lat mieszkanka ul.  Orła Białego  śp. +  Janina  ADAMKIEWICZ.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 87 lat mieszkanka ul.  Jana Pawła II  śp. +  Marianna  KOMPIEL.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…

 2. W ubiegłą niedzielę w akcji „pomoc dla małej Gabrysi” zebraliśmy 2350zł - wszystkim dziękujemy.

 3. Jeszcze w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 - 17.00  można przywozić na plebanię zużyty lub niepotrzebny sprzęt RTV i AGD oraz wszelkie stare urządzenia elektryczne lub elektroniczne z przeznaczeniem na pomoc materialną dla potrzebujących.
 4. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 5. Biuro Parafialne czynne we wtorek od godz. 16.00 - 17.00  i w sobotę od  godz. 18.00 - 19.00.

 6. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przed Mszą składamy na tacę prośby i podziękowania do Matki Bożej. W tych intencjach odprawiana jest Msza Święta.

 7. W niedzielę 2 czerwca o godz. 11.00. rocznica pierwszej Komunii Św. dla dzieci z klas IV. 

 8. Sakrament Bierzmowania w naszym kościele parafialnym w sobotę 15 czerwca o godz. 11.00.

 9. Obowiązkowe próby dla dzieci z klas trzecich przed pierwszą Komunią Św. - we wtorek o godz. 19.00, w środę i w sobotę o godz. 16.00.  Spowiedź dla dzieci, ich rodzin i bliskich w najbliższy piątek o godz. 19.15. W piątek o godz. 20.00 sprzątanie kościoła - zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 10. W piątek w kościele parafialnym nie będzie cotygodniowej wieczornej adoracji.

 11. W naszym kościele parafialnym w najbliższy czwartek 23 maja Mszą św. o godz. 18.00  rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnej - dedykowany wszystkim naszym mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki.  W koncercie wystąpi kilka zespołów. Serdecznie zapraszamy.

 12. Uroczystość pierwszej Komunii Św. w naszej parafii w przyszłą niedzielę 26 maja o godz. 11.00.  Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w tym dniu wybrali się na inną godzinę Mszy Św., aby dzieciom i ich bliskim umożliwić godne przeżycie uroczystości komunijnej.

 13. Jutro w poniedziałek w naszej parafii odbędzie się nawiedzenie kopii cudownego obrazu św. Józefa Kaliskiego. O godz. 18.30 powitaniem obrazu rozpocznie się uroczysta Msza Św. w czasie której będziemy św. Józefowi zawierzać całą parafię - a szczególnie wszystkich mężczyzn dla których św. Józef jest świętym patronem - jako mężczyzna, mąż i opiekun. Program nawiedzenia znajduje się w gablotach przy wyjściu z kościoła


O S I E D L E    D R Z E W I C E

 1. W środę, czwartek i piątek Msza Św. o godz. 17.00.