HomeAktualnościAktualności

29 maja w naszym kościele odbył się Przegląd Pieśni Maryjnej. Kliknij, aby zobaczyć kilka zdjęć.

21 maja w kościele parafialnym ks. bp. Tadeusz Lityński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Parafii p.w. Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, z Parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lemierzycach, z Parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Czarnowie.

 

 

 

9 maja w kościele parafialnym po raz pierwszy została odprawiona Msza święta dla motocyklistów w ramach Kostrzyńskiego Otwarcia Sezonu. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Wojciech Błaszczyk, a kazanie wygłosił ks. Piotr Ruta, wikariusz. Na początku Mszy ponadto słowo do zebranych w kościele skierował ks. Piotr Franek, który również jest miłośnikiem motocyklów.

 

Triduum Paschalne, trzy dni, które w roku liturgicznym są najważniejsze. W tym czasie celebruje się Misterium paschalne (mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa). Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do tzw. ciemnicy. W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy ale celebruje Liturgię Męki Pańskiej składającej. Wielka Sobota to czas adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Tego dnia również przynosimy pokarmy wielkanocne do poświęcenia. Triduum kończy się Wigilią Paschalną, czyli uroczystą Mszą odprawianą w sobotni wieczór, gdy celebruje się już zmartwychwstanie  Chrystusa.

>>>kliknij tu<<<

 

W niedzielę palmową o godz. 15.00 z kościoła parafialnego wyruszyła droga krzyżowa    ulicami naszej parafii. Rozważaliśmy czternaście stacji tego nabożeństwa, które zakończyło się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym przy kościele w Drzewicach.


>>> kliknij  tutaj <<<

 

 

29 marca, w niedzielę palmową, podczas Mszy świętych dla dzieci, nasi najmłodsi parafianie przynieśli do kościoła własnoręcznie wykonane palmy. Zostały one poświęcone a ponadto zostały wybrane najładniejsze.


>>>kliknij tutaj <<<

W dniach 26-29 marca rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii głosił ks. Krzysztof Burzyński, obecnie rektor kościoła p.w. Krzyża Świętego w Żarach


>>>Kliknij tutaj <<<

 

 

 

W niedzielę, 22 marca, podczas Mszy świętej o godz. 12.30 w kościele parafialnym mieliśmy okazję usłyszeć pieśni wykonane przez zespół "DRZEWICZANIE".

 

 

 

 

 

 

 


Podczas Wielkiego Postu 2014 Papieska rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponowała inicjatywę 24 godziny dla Pana. Inicjatywa ta polegała na zaproszeniu wiernych do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi Świętej oraz z możliwości Adoracji eucharystycznej w wybranych kościołach, bez przerwy przez 24 godziny. Ojciec Święty przychylił się do tych próśb i polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu była realizowana w całym Kościele inicjatywa 24 godziny dla Pana. W związku z tym Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji ogłosiła, iż w dniach 13-14 marca 2015 zostanie przeprowadzona inicjatywa 24 godziny dla Pana.Inicjatywa 24 godziny dla Pana odbywała się w tym roku dla kostrzyńskiego dekanatu w naszym kościele parafialnym.
>