Home

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2019r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności:
  w wieku 69 lat mieszkaniec ul. Drzewnej  śp. + Czesław BASZCZUK.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE… NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM….

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu przyjmuje kandydatów do kapłaństwa po maturze. Szczegółowych informacji udzielają księża lub Rektorat Seminarium w Paradyżu.

 3. Przypominamy wszystkim wiernym o wakacyjnym obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej oraz o odpowiednim, godnym stroju podczas udziału w niedzielnej Mszy św. w kościele oraz w czasie zwiedzania zabytkowych obiektów sakralnych. Prosimy rodziców, aby swoim dzieciom wyjeżdżającym na kolonie lub obozy - przekazali pisma do dyrekcji i wychowawców z prośbą o umożliwienie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 4. Na początku lipca odbędzie się 13 rowerowa pielgrzymka z naszego dekanatu do Lichenia.
  Zgłoszenia i szczegółowe informacje w parafiach wyjazdu czyli w Bogdańcu i Słońsku. 

 5. 30 lipca z sąsiedniej parafii NMP Matki Kościoła wyruszy kostrzyńska Tęczowa grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Równolegle jest organizowana pielgrzymka autokarowa  do Częstochowy.  Zapisy w sąsiedniej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 6. Postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski w dzisiejszą w niedzielę we wszystkich kościołach po każdej Mszy św., śpiewamy suplikacje: Święty  Boże, Święty Mocny. Jest  to forma ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.

 7. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła w czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po Mszy wieczornej.

 8. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem. Przez okres wakacji dodatkowa okazja do spowiedzi w każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00.

 9. W piątek przypada Uroczystość NSPJ i patronalne święto Straży Honorowej. Msza św. o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 10. W sobotę w kościele w Drzewicach Mszą św. o godz. 8.30 rozpocznie się kolejne Jerycho czyli czuwanie modlitewne w intencji kapłanów.  Zakończenie modlitwą o godz. 17.00.
  W sobotnią uroczystość Apostołów Piotra i Pawła do udziału we Mszy Św. oraz do całodziennego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów - wszystkich serdecznie zapraszamy.

 11. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele parafialnym o godz. 6.30, 9.30, 18.00.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ks. Paweł  - Msza św. z modlitwą w intencji Solenizanta w sobotę o godz. 18.00.

 12. Dziś przypada Dzień Ojca. Z wdzięcznością za dar życia naszych kochanych Ojców, za często mocno spracowane dłonie Taty w trosce o swoją rodzinę, za każde dobro i za dar naszego życia  - w modlitwie i życzliwości pamiętajmy zawsze o naszych ojcach - żyjących i zmarłych.

OSIEDLE  DRZEWICE

 1. Msza św. w środę i w piątek o godz. 17.00.  W piątek można spożywać pokarmy mięsne.
 2. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 8.30.