Home

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:
  w wieku 78 lat mieszkanka ul. Zielonej  śp. +  Danuta  STAWICKA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 60 lat mieszkaniec ul. Głównej  śp. +  Ryszard  PRZYBYLSKI.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 95 lat mieszkaniec ul. Jana Pawła II   śp. +  Tadeusz  OWCZARZAK.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEMU DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 89 lat mieszkanka ul. Spokojnej  śp. +  Monika  ŻAK.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…
  w wieku 87 lat mieszkanka ul. Reja  śp. +  Walentyna  GOTOWICKA.
  WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM…

 2. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii.  Ks. Markowi - za całą posługę rekolekcyjną wyrażamy naszą wdzięczność  i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 3. Dziś ostatni dzień czynny jest nasz sklepik parafialny w którym można nabyć m.in. pismo św.,  książki i modlitewniki, artykuły religijne i dewocjonalia. Również w cenie 15,-zł są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny - jako pomoc materialna dla syryjskich rodzin.

 4. Sprzątanie kościoła parafialnego przed świętami odbędzie się we wtorek o godz. 8.00. Wszystkich, którzy chcą pomóc w przygotowaniu kościoła na święta - serdecznie zapraszamy.

 5. We wtorek przypada 16. dzień miesiąca.  W naszym kościele parafialnym o godz. 18.00 Msza św; a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec za Ojczyznę.

 6. We wtorek o godz. 19.00 w salce spotkanie i próba scholi dla dorosłych. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie  Triduum Paschalnego.

 7. Osoby chętne do przygotowania ciemnicy i Bożego Grobu zapraszamy w środę na godz. 19.00.

 8. Odwiedziny wszystkich chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną w czwartek rano
  od godz. 7.30.  Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.

 9. Wszystkich ministrantów i lektorów oraz wszystkich tych,  którzy chcą posługiwać podczas Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkania w czwartek, piątek i w sobotę o godz. 11.00.

 10. W Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30 i 20.00.

 11. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.

 12. Dziś o godz. 15.00 z naszego kościoła parafialnego wyruszy piesza Droga Krzyżowa, którą zakończymy przy kościele filialnym w Drzewicach. Serdecznie zapraszamy.

 13. W kościele parafialnym liturgia Triduum Paschalnego rozpoczyna się codziennie o godz. 19.00. W Wielki Czwartek w dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii - adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 24.00. W Wielki Piątek - obowiązuje post ścisły i abstynencja. W kościele parafialnym adoracja rano od godz. 10.00.  O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa jako wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek od godz. 22.00 do 23.00. Zakończenie adoracji o godz. 24.00. W sobotę od godz. 10.00 do 19.00 całodzienna adoracja Najświętszego  Sakramentu w Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 16.00 co godzinę. Przy wyjściu z kościoła są szczegółowe programy zawierające godziny rozpoczęcia adoracji, wszelkich nabożeństw w Wielkim Tygodniu oraz porządek całego Triduum Paschalnego i Mszy świątecznych. Biorąc program świąteczny dla siebie - warto pomyśleć o sąsiadach.

O S I E D L E   D R Z E W I C E

1.  W środę nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. 
2. Triduum Paschalne w czwartek, piątek i sobotę rozpoczyna się o godz. 18.00.